Śledź

Inne miasta, które znajduja się na terenie naszej Wootlandii.
Awatar użytkownika
PatrZDZ
Połowa mocy ;-)
Posty: 1110
Rejestracja: 29 cze 2018, 13:48
Lokalizacja: Memowo
Kontakt:

Śledź

Post autor: PatrZDZ » 30 lis 2018, 20:09

Obrazek
Herb miasta

Śledź - miasto na prawach powiatu w województwie Gonciarzowym. Miasto należy do aglomeracji Śledzkiej, która liczy ok. 1 mln. mieszkańców. Powstało ono w 1165 roku.
Śledź jest dużym ośrodkiem przemysłu, handlu i logistyki oraz węzłem drogowym, kolejowym i żeglugi śródlądowej. To także siedziba wojewody gonciarzowego oraz zespolonej administracji rządowej na terenie województwa gonciarzowego.
Śledź dzieli się na dziesięć dzielnic.
Mieszczą się tam najważniejsze firmy z przemysłu maszynowego, środków transportu (m.in. fabryki WootMotors i Auner), elektronicznego, chemicznego, poligraficznego i odzieżowego.
Śledź jest jednym z najstarszych węzłów kolejowych w Europie. W 1839 otwarto pierwszą na terytorium Wootlandzkim stałą linię kolejową na trasie Śledź-Dorsz. W latach 1902–1915 zbudowano największy dworzec czołowy w Wootlandii – Śledź Główny
W mieście znajdują się dwa międzynarodowe lotniska: Śledź/Hatenberg i Śledź/Deukschnitz które obsługują loty światowych linii lotniczych oraz wiele czarterowych.
Miasto ma rozległą lokalną sieć transportu publicznego. Miejska sieć tramwajowa i autobusowa obsługiwana jest przez MPK Śledź. Sieć tramwajowa w Śledziu, o długości 148,3 km, jest drugą co do wielkości w Wootlandii. Tunel Śledź City stanowi centralny element rozbudowanej sieci elektrycznego publicznego systemu transportu kolejowego obsługującego 1,2 mln osób w tym obszarze metropolitalnym.
Jestem na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCjclwZ ... LJw/videos
PatrZDZ - Twoje miasto - Twoja telewizja.
"Jazda konna to przede wszystkim - Koń" - Zapytaj Beczkę, odc. 169
"Oglądaj Regionalną Trójkę - Trzymaj się bliskich spraw."

Awatar użytkownika
Garhus
gdzie piniondze
Posty: 4668
Rejestracja: 30 sty 2018, 16:16
Lokalizacja: Memowo (WT)/Berci City (KW)
Kontakt:

Re: Śledź

Post autor: Garhus » 30 lis 2018, 20:13

Kurde, byłem tam na wycieczce, świetnie zabytki tam mają.
buła nadziewna w cieście

Obrazek

Awatar użytkownika
K03a
Administrator
Posty: 4450
Rejestracja: 30 sty 2018, 15:15
Lokalizacja: Natkowo (WT) / Kwas City (KW)
Kontakt:

Re: Śledź

Post autor: K03a » 30 lis 2018, 20:29

Muszę wam wyjawić to, że... też byłem w tym mieście. I to przez cały tydzień. Wtedy oprócz stacji z RTCN Cebulowatów trafiły się i stacje z RTON Beczka, które co ciekawe - odbierały bardzo dobrze, najsłabiej odbierał MUX8 z tego nadajnika. Ale za to udało się złapać krystaliczny odbiór GTR.
W stacjach radiowych było też nieźle, bo i Cebulowatów, i Beczka, i nawet ciechowska Blacha (chociaż tylko kilka stacji) odbierały sprytnie. Michałki i Bloksowo już ciutkę słabiej, chociaż np. TKR FM z Bloksowa odbierało lepiej niż te z Michałek
To forum może się uaktywnić. Ja bym tego chciał.
HAKERZY NIE HAKUJCIE!!!!!!

Awatar użytkownika
Garhus
gdzie piniondze
Posty: 4668
Rejestracja: 30 sty 2018, 16:16
Lokalizacja: Memowo (WT)/Berci City (KW)
Kontakt:

Re: Śledź

Post autor: Garhus » 02 gru 2018, 16:11

Miałem podobnie. Bardzo dobrze odbierało zarówno stacje TKR, Muszyka itp. GTR i GTR Alpha też.
buła nadziewna w cieście

Obrazek

Awatar użytkownika
PatrZDZ
Połowa mocy ;-)
Posty: 1110
Rejestracja: 29 cze 2018, 13:48
Lokalizacja: Memowo
Kontakt:

Re: Śledź

Post autor: PatrZDZ » 14 lut 2019, 15:24

W Śledziu obecnie jest system szybkiego transportu podziemnego. Metro Śledziowe zostało uruchomione 28 grudnia 2002 roku i ma obecnie 8 linii, 198 stacji, i łącznie 286,2 km sieci kolejowej w eksploatacji. W planach do 2022 roku jest uruchomienie 3 kolejnych linii metra.
Jestem na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCjclwZ ... LJw/videos
PatrZDZ - Twoje miasto - Twoja telewizja.
"Jazda konna to przede wszystkim - Koń" - Zapytaj Beczkę, odc. 169
"Oglądaj Regionalną Trójkę - Trzymaj się bliskich spraw."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miasta w Wootlandii”