Biznesowe Słowo

WWW i papier.
Awatar użytkownika
PatrZDZ
Połowa mocy ;-)
Posty: 1110
Rejestracja: 29 cze 2018, 13:48
Lokalizacja: Memowo
Kontakt:

Biznesowe Słowo

Post autor: PatrZDZ » 11 lut 2019, 12:06

Obrazek
Biznesowe Słowo - ogólnopolski dziennik specjalistyczny poświęcony biznesowi i gospodarce. Jest wydawana od 22 października 1994 roku (początkowo jako tygodnik) przez Wydawnictwo Wolność S.A.

Biznesowe Słowo jest obiektywnym źródłem najważniejszych informacji finansowych, gospodarczych i prawnych.

Gazeta publikuje głównie informacje z zakresu biznesu, finansów, prawa i gospodarki. Specjalistyczne dodatki tygodniowe poświęca: podatkom, prawu gospodarczemu, samorządom i administracji, prawu pracy oraz użytecznym poradom prawnym dla osób prywatnych.

Redaktorem naczelnym gazety od 2012 roku jest Marek Lindke.

Od 1996 roku „Biznesowe Słowo" zaczęło być wydawane na charakterystycznych żółtych stronach. Pojawiają się kolumny dotyczące banków, giełdy i finansów. W 1998 roku powstała strona internetowa dziennika - biznesoweslowo.wt. W 1999 roku uruchomiony został płatny dostęp do pełnego wydania „Biznesowego Słowa” w Internecie, co spotkało się z dobrym odbiorem czytelników. W 2000 roku gazeta zaczyna być wydawana dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i w czwartki, zaś od stycznia 2001 - trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek). W październiku 2001 roku gazeta stała się dziennikiem, wydawana jest od poniedziałku do piątku. 2 stycznia 2002 roku podzieliła się na trzy bloki: Finanse, Pracę i Biznes. W tym samym czasie gazeta została wzbogacona o notowania giełdy papierów wartościowych w Memowie które dostarcza Niezależna Agencja Informacyjna. W piątek ukazuje się dodatek "Słowo Deluxe", który odnosi zawrotny sukces. 5 marca 2002 roku zostało uruchomione płatne e-wydanie gazety będące repliką papierowej. Od sierpnia 2003 roku w gazecie pojawiają się bieżące wiadomości społeczno-polityczne z kraju i ze świata, a także informacje gospodarcze i sportowe. Są one publikowane w czasie rzeczywistym w oparciu o serwisy agencyjne WAT, Wootfax i NAI oraz informacje własne Biznesowego Słowa. Biznesowe Słowo jest na trzecim miejscu wśród ogólnowootlandzkich dzienników gospodarczych, przed Kartowskim Dziennikiem i Echem Gospodarczym.

Dodatki tematyczne:
Poniedziałek: Moje prawo
Wtorek: Biznes i zdrowie, Moja kariera
Środa: Biznes i energia
Czwartek: Słowo o firmie, Moja firma
Piątek: Nieruchomości, Mój portfel, Słowo Deluxe, Słowo Telewizyjne
Jestem na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCjclwZ ... LJw/videos
PatrZDZ - Twoje miasto - Twoja telewizja.
"Jazda konna to przede wszystkim - Koń" - Zapytaj Beczkę, odc. 169
"Oglądaj Regionalną Trójkę - Trzymaj się bliskich spraw."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet i prasa”